Příprava dřeva s Fiskars

Špičkové sekery Fiskars – spojení promyšleného designu a 20ti let zkušeností. Fiskars nabízí ty nejkvalitnější sekery pro velké i malé, zkušené chataře i začátečníky, na štípání třísek i velkých polen.

Pomalu se nám blíží sezóna přípravy dřeva, pojďme si spolu projít sortiment Fiskars a připomenout si jaké pomocníky nám tato legendární společnost nabízí k usnadnění práce.

Sekery (řada X)

Díky mnohaletým zkušenostem jsou sekery řady X považovány za nejlepší sekery na světě. Topůrko je vyrobeno z lehkého a pevného materiálu FiberComp™, který činí sekeru téměř nerozbitnou. Inovativní 3D povrch úchopové části zajišťuje pevné držení, zvyšuje rychlost švihu a tlumí nárazy, tak aby byla práce co nejpříjemnější.
Pocit jistoty Vám také dodá rozšíření na konci topůrka, který zabrání nechtěnému vyklouznutí z ruky.
Čepele jsou vyrobeny z kvalitní uhlíkové oceli a precizně vybroušeny do ideálního tvaru. Ostří seker je upraveno na tvrdost 55HRC a tělo na 48HRC - díky této speciální úpravě byla optimalizována tuhost a trvanlivost ostří. Povrchová úprava PTFE (obdoba teflonové povrchové úpravy) snižuje tření až o 25 % a chrání čepel před korozí.
Všechny sekery z řady X jsou dodávány s praktickým plastovým pouzdrem, které chrání ostří a zajišťuje bezpečné přenášení. Díky držadlu na pouzdře nebudete mít problémy s uchopením sekery, nebo s jejím zavěšením při uskladnění.
K sekerám se poskytována 25letá záruka!

Záruka

Univerzální sekery (X5, X7, X10)

Sekery Fiskars čtvrté generace slouží pro nejrůznější způsoby opracování dřeva, sekání, tesařství a prosekávání. Tato řada nabízí ostré sekery několika velikostí, vhodných pro všechny způsoby přípravy dřeva. Vyberte si velikost sekery podle úkolu, který vás čeká.
Tenké a široké ostří univerzálních seker zaručuje čisté a snadné sekání čerstvého a pryskyřičnatého dřeva.

Univerzální sekery

Štípací sekery (X11, X17, X21, X25, X27)

Tyto sekery Fiskars čtvrté generace jsou navržené pro rozštípnutí i těch nejsilnějších polen jedním úderem. Speciální geometrie ostří a povrchová úprava čepele je doplněná lehkým robustním topůrkem s dokonalým vyvážením. Vyberte si správnou sekeru podle úkolu, který vás čeká.
Čepel sekery je ve tvaru štípacího klínu a je velmi ostrá. Snadno proniká do dřeva, které je pak jako klínem odtlačováno od sebe.

Stipaci sekery

Kalače (X37, X39, X46)

Standardní nabídka seker je doplněna o tři kalače určené ke štípání velkých špalků, nebo k odstraňování větví od kmene. Topůrka jsou vyrobena z lehkého a odolného materiálu Fiberglass a jsou navržena tak, aby pohlcovala vibrace a neklouzala při práci.
Kalač 1001703 je opatřen speciální polymerovou údernou plochou, která zajišťuje stabilitu úderu a eliminuje riziko poranění odštípnutým kusem materiálu. Údernou část je možné po čase vyměnit za novou.

Kalače

Řada nářadí WoodXpert™

Manipulační nářadí WoodXpert™ je určeno pro vlastníky seker. Tyto nástroje výrazně zjednodušují úkoly spojené se zpracováním dřeva. Jejich konstrukce klade důraz na snadné ovládání, pohodlný a pevný úchop a vynikající kvalitu čepele.

Mačety (XA3, XA23)

Výborní pomocníci pro odstranění větví, sekání stromků a keřů a pro loupání kůry z kulatiny. Rukojeť je opatřena materiálem SoftGrip™, který spolu se zahnutým koncem zajišťuje komfortní a pevný úchop bez rizika vyklouznutí. Rukojeť je vyrobena z lehkého a odolného materiálu FiberComp™.

Mačeta

Sapiny (XA2, XA22)

Pro zvedání, přenášení, manipulaci a otáčení kulatiny. Rukojeť je opatřena materiálem SoftGrip™, který spolu se zahnutým koncem zajišťuje komfortní a pevný úchop bez rizika vyklouznutí. Rukojeť je vyrobena z lehkého a odolného materiálu FiberComp™. Hákovitá ocelová čepel s ozubeným ostřím zajišťuje pevné zachycení dřeva.

Sapina

Hák a kleště na klády (LH4, LT6)

Nástroje pro snadné zvedání a přenášení polen. Inovované nástroje byly navržen s ohledem na pohodlný a bezpečný úchop. Výrazné oranžové držadlo z materiálu SoftGrip™ umožňuje pohodlné a pevné držení všemi prsty. Dodávané plastové pouzdro zajišťuje snadné přenášení na opasku.

Kleště

Lopatky s obracákem (FL2, FL3)

Lopatky jsou určeny pro manipulaci při kácení, pracovní část je výkovek z kalené oceli aby byla zajištěna maximální pevnost při náročných úkolech. Lehká masivní násada je vyrobená ze speciální pevné oceli v úchopové části doplněné o povrch z materiálu FiberComp™ pro pohodlné držení.
Na lopatku je přes karabinu připevněn hák na klády LH4, který je v případě potřeby možné sundat a použít samostatně, neboj jej vyměnit za kleště LT6 pro vytahování klád.

Lopatka

Klíny

Aby byl přehled kompletní musíme uvést i klíny, které jsou nabízeny společností Fiskars. Velké klíny mají spirálovitý tvar, který zajišťuje snazší prasknutí špalku bez nutnosti používat více rovných klínů. Klín SAFE-T je vybaven polymerovou údernou hlavou, která eliminuje možnost vzniku zranění odletujícím materiálem.
Menší klínek je určený ke štípání tvrdých sukovitých špalků.

Klíny