BAHCO historie

Přečtěte si něco o historii a vzniku společnosti Bahco

Značka BAHCO v současné době patří pod SNA Europe.
SNA Europe je celoevropský výrobce ručních nástrojů a pil a dceřiná firma Snap-on Incorporated.
Vyrábíme nástroje na míru profesionálům. Našimi cíli jsou inovace, výkon a ergonomie. Jako inovátoři se 165letou tradicí vyrábíme nejmodernější nástroje na světě a se svými distributory budujeme dlouhodobá partnerství. Většinu produktů Bahco vyrábíme ve vlastních závodech v různých zemích Evropy.  Dodržujeme přísné bezpečnostní, zdravotní, kvalitativní i etické zásady.

Rybička s háčkem

Poté, co Göran Fredrik Göransson založil v roce 1862 ocelárnu, se evropské ocelářství v 70. letech dostalo do krize a ceny surové oceli a výrobků z ní výrazně klesly. Mnohem zajimavější byla cena zpracované oceli, což vedlo k zájmu o její výrobu a zpravocaní. V roce 1876 se tedy současná výrobna oceli změnila na válcovnu oceli.

Když se v roce 1886 začalo s výrobou pilových listů bylo potřeba pro výrobky vymyslet značku, která by poukázala na speciální vlastnosti a kvalitu produktů. Výběr padl na rybu s háčkem.
Každý pochopí, že ocel používaná na velmi namáhané řybářské háčky se bude také výborně hodit pro použití na pilové listy. Velkou výhodou bylo, že logo neobsahovalo žádná písmena ani složité symboly, který by jej činili celosvětově huře zapamatovatelným.
Později v polovině 20. století mohli prodavači často slýchávat žádaosti o legendární pilky s malou rybou, jak tomu je i dnes.
Rybářský háček musí být tvrdý, silný a nelámat se. Výroba tvrdého, ale pevného kovu bývala metalurgickým oříškem, ale „Bessemerova ocel“ z Göranssonovy ocelárny dokázala této kvality dosáhnout.

1862

Göran Fredrik Göransson založil ve Švédsku společnost na výrobu oceli nejvyšší kvality - Högbo Stål and Jernwerks AB. Stal se pionýrem Bessemerova procesu, čímž nevědomky položil základ našemu prvnímu pilovému listu.

1886

Göran použil ocel nejvyšší kvality, původně určenou k výrobě háčků na ryby, na výrobu prvních pilových listů. Jako potvrzení kvality byl každý polový list označen logem Rybičky s háčkem.

1891

Johan Petter Johansson si nechává patentovat stavitelný klíč, Tento švédský vynález se dnes v inovované podobě používá po celém světě!

1916

Berndt August Hjorth kupuje Johanssonovu firmu Enköpings Mekaniska Verkstad. Její jméno je později změněno na Bahco.

1967

Uvedení bimetalového listu do pily Sandflex® předznamenává novou éru ve výrobě technologií na řezání kovu.

1982

Bahco představuje světu první ergonomický šroubovák. Nástroje řady ERGOTM sbírají mnoho mezinárodních ocenění.

2013

Bahco na pařížském veletrhu Equip Auto představuje svůj ergonomický systém organizace nástrojů (BETMS) a získává stříbrnou medaili za inovace.